Geotermikus rendszerek fenntarthatóságának integrált modellezése

A projekt a geotermikus energiaforrások és az ezeket felhasználó energetikai rendszerek fenntarthatóságának integrált modellezését tűzi ki célul. Az elvégzendő kutatások kiterjednek a felszín alatti víztározókat befolyásoló tényezők hatásának beazonosítására és modellezésére, a kitermelő rendszerek kialakítása során fellépő környezeti és műszaki következmények vizsgálatára, illetve a geotermikus rendszerek optimális üzemeltetési paramétereinek elemzésére.
A projektmunkálatok eredményeként kidolgozásra kerülnek a korróziós folyamatok, a geotermikus rezervoárok energetikai, valamint a geotermikus rendszerek hő- és áramlástani modelljei. Elemzések készülnek a geotermikus rendszerek életciklusairól és gazdaságosságáról. A modellek és elemzések felhasználásával olyan üzemeltetési stratégiák alakíthatók ki a jövőben, amelyek a karbantartási költségek csökkenését, illetve a rendszer élettartamának növekedést eredményezik.

A projekt összköltségvetése
- támogatás: 261.792.037 Ft
- saját forrás: 46.198.595 Ft

Futamidő: 2 év