Kutánbiológiai Kutatóközpont: A DE innováció orientált kutatásának integrálása nagy populációkat érintő bőrbetegségek patomechanizmusának vizsgálatára (DERMINOVA)

A DERMINOVA projekt fő célja a hazánkban egyre növekvő mértékben jelentkező, gyulladásos és daganatos bőrbetegségek pathomechanizmusának és esetleges terápiás lehetőségeinek vizsgálata. A projekt során a már eddig is folyamatban lévő nemzetközi kutatások integrálása, ezáltal magasabb szintre emelése révén, a Debreceni Egyetemen egy innováció orientált Kutánbiológiai Kutatóközpont valósul meg.

A projekt összköltségvetése: 433 261 136 Ft
- támogatás: 367 761 000 Ft
- saját forrás: 65 500 136 Ft.

Futamidő: 2 naptári év; magvalósítás kezdete 2009.07.01, fizikai megvalósítás tervezett napja 2011.06.30.

A KBKK 64 főből álló kutatócsoport, melynek tagja számos külföldi intézmény 11 nemzetközi hírű vezető kutatója is

Partnereink: DE Bioinkubátorház biotechnológiai cégei, Magyar Dermatológiai Társulat, German Cancer Research Center, German Skin Research Center, University of Texas, Houston.